Το Cyber Citizen Shockman 2 είναι το sequel του αρχικού τίτλου που κυκλοφόρησε πολλά χρόνια πριν στο PC Engine και σύντομα θα του κάνει παρέα στο Nintendo eShop!
Cyber Citizen Shockman 2 στις 22 Σεπτεμβρίου!
Έτσι λοιπόν, σε λίγες μόλις ημέρες, θα αποκτήσουμε και το δεύτερο μέρος των περιπετειών του Cyber Citizen Shockman! Υπενθυμίζουμε πως το πρώτο παιχνίδι κυκλοφόρησε στο Nintendo eShop πριν μερικούς μήνες.
Επειδή όμως ένιωθε μοναξιά, η Ratalaika αποφάσισε να μην το αφήσει έρημο οπότε το ακόμα καλύτερο sequel έρχεται για να συμπληρώσει το καρέ! Όπως πάντα, η τιμή τους κρίνεται οριακά ασυναγώνιστη οπότε είναι ένα λουκουμάκι για τους retro lovers σαν εμάς (και εσάς, μην κρύβεστε)!
Σύντομα δηλαδή θα μπορούμε να απολαύσουμε και τα δύο «Mega Man του PC Engine» – που μέχρι πρότινος ήταν μόνο για την Ιαπωνία – σε όλο τους το μεγαλείο και να επιστρέψουμε σε άλλες εποχές!
Πάμε στο trailer: